Aktualności

Po raz kolejny nasze Stowarzyszenie jest Partnerem cyklu imprez Sezon Lublin finansowanych ze środków Miasta Lublin i współorganizowanych przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. W tym roku Sezon Lublin to 10 dni atrakcji: od 26 kwietnia do 5 maja, 280 bezpłatnych wydarzeń! My organizujemy wycieczkę rowerową pt. "Rowerem od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej". Zapraszamy 28 kwietnia (niedziela) na godz. 11.00 na Plac Litewski. Stąd, w towarzystwie przewodnika miejskiego objedziemy miejsca związane z historią zawarcia Unii Lubelskiej i wstąpienia do Unii Europejskiej. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a na zakończenie nad Zalewem Zemborzyckim przy ognisku z kiełbaskami przeprowadzimy konkurs z wiedzy o Lublinie z atrakcyjnymi nagrodami! Tempo wycieczki bardzo rekreacyjne, więc w szczególności zapraszamy rodziców z dziećmi. Do zobaczenia. UWAGA!!! Obowiązują zapisy (dostępne na stronie Sezonu Lublin 2019). Oczywiście zapraszamy również do brania udziału w innych wydarzeniach w ramach Sezonu Lublin 2019. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie :)

Wszelkie informacje (łącznie z zapisami) na temat Sezonu Lublin 2019 dostępne tutaj: https://www.sezon.lublin.eu/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2115123318586928/

Zarząd Stowarzyszenia "Rowerowy Lublin" życzy wszystkim członkom Stowarzyszenia, forumowiczom oraz sympatykom Rowerowego Lublina pogodnych, radosnych i mile spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Wielkanocnych. Wesołego Alleluja!

Przedświąteczne spotkanie lubelskich cyklistek i cyklistów to impreza o kilkuletniej tradycji. Do tej pory w wąskim gronie, tym razem pod nową nazwą "Rajd Świętego Mikołaja" organizowany przez Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin" staje się imprezą dla wszystkich lubelskich rowerzystek i rowerzystów.

Oczywiście by poczuć klimat nadchodzących Świąt zapraszamy do ubrania się odpowiednio ciepło w odpowiednio "mikołajowe" stroje, zaś nasze rowery "przyodziejmy" ;) świątecznie.

Barwna i rozświetlona kolumna przejedzie ścieżkami rowerowymi nad Zalew Zemborzycki. Tam, w dogodnym miejscu będziemy dzielić się przywiezionymi przez siebie daniami wigilijnymi. Następnie, jeżeli pogoda będzie sprzyjać, objedziemy nasze "morze" ;) dookoła i powrócimy na "Most Kultury" skąd rozjadziemy się do swoich domów.

Zatem widzimy się o godz. 19.00 na Placu Litewskim w najbliższy piątek 21.12.2018 r. Do zobaczenia!

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/195030838119047/

I na naszym forum: http://forum.rowerowylublin.org/thread-10918.html

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Majową Masę Krytyczną. Tym razem będzie głośno, radośnie i kolorowo! Otóż w najbliższy piątek 25.05.2018 odbędzie się dyskotekowa Masa Krytczna, podczas której będziemy bawić się wspólnie w rytmie disco z lat 80-tych i 90-tych. Oczywiście, żeby nie było nuuuuudy, to przebieramy się stosownie do tematyki masy - czyli kolorowo, błyszcząco, szokująco, z fryzurami wiatrem czesanymi! Dobra zabawa gwarantowana! :)

Startujemy jak zawsze o godz. 18.00 z Placu Litewskiego.

Trasa przejazdu liczy 9,3 km, oto ona: KLIK

Profil Lubelskiej Masy Krytycznej na FB: KLIK

Wątek o MK na naszym forum: KLIK

Tradycją już się stało, że nasze Stowarzyszenie jest współorganizatorem cyklicznej imprezy: Europejskiego Pikniku Rowerowego w Nasutowie, który w tym roku odbędzie się w sobotę 12 maja.

W programie tegorocznej imprezy przewidziano następujące atrakcje:

  • przejażdżka wozami po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym
  • przejażdżki konne
  • pokaz kowalstwa historycznego
  • gry i zabawy dla całej rodziny
  • kącik malucha (malowanie twarzy, gry i zabawy animacyjne)
  • poczęstunek (bigos nasutowski, kiełbaski i kaszanka z grilla)
  • strzelanie z różnego rodzaju broni do tarczy
  • znakowanie rowerów - warunek konieczny: okazanie dowodu zakupu roweru!

Uczestnicy wyruszą spod Galerii Olimp w Lublinie (Aleja Spółdzielczości Pracy 34, zbiórka na parkingu w wyznaczonej strefie, obok restauracji McDonald's) o godz. 11.00 i pod naszą opieką  przejadą do Nasutowa. Wybrane trasa przejazdu o dystansie około 15 kilometrów jest dostosowana do możliwości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Po zakończonym Pikniku uczestnicy wrócą do Lublina również w zorganizowanych grupach i pod opieką doświadczonych rowerzystów :)
Do uczestnictwa w Pikniku zapraszamy oczywiście nie tylko rowerzystów! Do Nasutowa można przyjechać również samochodem i skorzystać z zaplanowanych przez nas atrakcji podczas Pikniku! Początek w Nasutowie przewidujemy ok. godziny 12.00, a koniec ok. godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy. Przybywajcie licznie! :)

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/204134610313108/

Szczegóły imprezy: http://www.europe-direct.lublin.pl/2018/013.php

Wątek na naszym forum: http://forum.rowerowylublin.org/thread-10650.html

Podkategorie

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące odbywających się co miesiąc Mas Krytycznych znajdziecie na naszym forum, o tutaj: KLIK

Wieści z Facebooka

SFbBox by website