Aktualności

Przedświąteczne spotkanie lubelskich cyklistek i cyklistów to impreza o kilkuletniej tradycji. Do tej pory w wąskim gronie, tym razem pod nową nazwą "Rajd Świętego Mikołaja" organizowany przez Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin" staje się imprezą dla wszystkich lubelskich rowerzystek i rowerzystów.

Oczywiście by poczuć klimat nadchodzących Świąt zapraszamy do ubrania się odpowiednio ciepło w odpowiednio "mikołajowe" stroje, zaś nasze rowery "przyodziejmy" ;) świątecznie.

Barwna i rozświetlona kolumna przejedzie ścieżkami rowerowymi nad Zalew Zemborzycki. Tam, w dogodnym miejscu będziemy dzielić się przywiezionymi przez siebie daniami wigilijnymi. Następnie, jeżeli pogoda będzie sprzyjać, objedziemy nasze "morze" ;) dookoła i powrócimy na "Most Kultury" skąd rozjadziemy się do swoich domów.

Zatem widzimy się o godz. 19.00 na Placu Litewskim w najbliższy piątek 21.12.2018 r. Do zobaczenia!

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/195030838119047/

I na naszym forum: http://forum.rowerowylublin.org/thread-10918.html

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Majową Masę Krytyczną. Tym razem będzie głośno, radośnie i kolorowo! Otóż w najbliższy piątek 25.05.2018 odbędzie się dyskotekowa Masa Krytczna, podczas której będziemy bawić się wspólnie w rytmie disco z lat 80-tych i 90-tych. Oczywiście, żeby nie było nuuuuudy, to przebieramy się stosownie do tematyki masy - czyli kolorowo, błyszcząco, szokująco, z fryzurami wiatrem czesanymi! Dobra zabawa gwarantowana! :)

Startujemy jak zawsze o godz. 18.00 z Placu Litewskiego.

Trasa przejazdu liczy 9,3 km, oto ona: KLIK

Profil Lubelskiej Masy Krytycznej na FB: KLIK

Wątek o MK na naszym forum: KLIK

Tradycją już się stało, że nasze Stowarzyszenie jest współorganizatorem cyklicznej imprezy: Europejskiego Pikniku Rowerowego w Nasutowie, który w tym roku odbędzie się w sobotę 12 maja.

W programie tegorocznej imprezy przewidziano następujące atrakcje:

  • przejażdżka wozami po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym
  • przejażdżki konne
  • pokaz kowalstwa historycznego
  • gry i zabawy dla całej rodziny
  • kącik malucha (malowanie twarzy, gry i zabawy animacyjne)
  • poczęstunek (bigos nasutowski, kiełbaski i kaszanka z grilla)
  • strzelanie z różnego rodzaju broni do tarczy
  • znakowanie rowerów - warunek konieczny: okazanie dowodu zakupu roweru!

Uczestnicy wyruszą spod Galerii Olimp w Lublinie (Aleja Spółdzielczości Pracy 34, zbiórka na parkingu w wyznaczonej strefie, obok restauracji McDonald's) o godz. 11.00 i pod naszą opieką  przejadą do Nasutowa. Wybrane trasa przejazdu o dystansie około 15 kilometrów jest dostosowana do możliwości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Po zakończonym Pikniku uczestnicy wrócą do Lublina również w zorganizowanych grupach i pod opieką doświadczonych rowerzystów :)
Do uczestnictwa w Pikniku zapraszamy oczywiście nie tylko rowerzystów! Do Nasutowa można przyjechać również samochodem i skorzystać z zaplanowanych przez nas atrakcji podczas Pikniku! Początek w Nasutowie przewidujemy ok. godziny 12.00, a koniec ok. godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy. Przybywajcie licznie! :)

Wydarzenie na FB: https://web.facebook.com/events/204134610313108/

Szczegóły imprezy: http://www.europe-direct.lublin.pl/2018/013.php

Wątek na naszym forum: http://forum.rowerowylublin.org/thread-10650.html

Już po raz trzeci Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin" jest Partnerem Sezonu Lublin - cyklu imprez/wydarzeń promujących Lublin, organizowanych wraz z Wydziałem Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin: KLIK. W tym roku, z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, proponujemy grę miejską pt. "Lublin 1918 - świadkowie tamtych dni". Jesteście ciekawi jak to będzie wyglądało? Otóż uczestnicy, przemieszczając się wyłącznie na rowerach, będą wykonywać różne zadania. Podczas konkurencji będzie można sprawdzić swoją znajomość historii Lublina, jego topografii, a także wziąć udział w konkurencjach niespodziankach. Dodatkową atrakcją będzie pokaz umundurowania i wyposażenia legionisty z 1918 r. Imprezę zakończy uroczyste ogłoszenie wyników gry, losowanie nagród rzeczowych i wspólne ognisko w Dąbrowie nad Zalewem Zemborzyckim, o tutaj:KLIK  Szczególnie mile widziani będą rodzice z dziećmi. Zapraszamy do licznego udziału. Ilość miejsc: 60! Zapisy elektroniczne poprzez stronę www (od 13 kwietnia): KLIK lub stacjonarnie w punkcie Informacji Turystycznej: KLIK

Nasza gra miejska pt. "Lublin 1918 - świadkowie tamtych dni" startuje 1 maja (wtorek) o godz. 9.00 na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Szczegóły na Facebook'u: KLIK

Wydarzenie jest finansowane z budżetu Urzędu Miasta Lublin.

 

Ostatni piątek miesiąca już tuż, tuż. Zapraszamy zatem wszystkich na masę krytyczną. Celem Marcowej Masy Krytycznej jest zwrócenie uwagi na problemy, jakie napotykają w Lublinie mikroprzedsiębiorcy prowadzący działalność handlową przy pomocy rowerów. Należy głośno o tym mówić! Dlatego też masa ta będzie wspierała rowerową przedsiębiorczość i inne tego typu inicjatywy "na kółkach".

Spotykamy się tradycyjnie o godz. 18.00 na Placu Litewskim. Piątek 30 marca - musisz tam być! Do zobaczenia!

Link do naszego forum: KLIK

Link do profilu Lubelskiej Masy Krytycznej na FB: KLIK

Podkategorie

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące odbywających się co miesiąc Mas Krytycznych znajdziecie na naszym forum, o tutaj: KLIK

Wieści z Facebooka

SFbBox by website